facebook
google+
kontakt
twitter
MIKROCZIP DLA PAPUGI
Elektroniczne znakowanie papugi jest najskuteczniejszą metodą zapewniającą im bezpieczeństwo
Jesteś w:   Start   »
MIKROCZIP DLA PAPUGI

Mikroczip dla PAPUGI

  • Co to jest mikroczip

Jest to układ scalony z zaprogramowanym 15-cyfrowym niepowtarzalnym  numerem identyfikacyjnym. Transponder jest tak mały, że mieści się w igle do implantacji. Mikroprocesor nie potrzebuje zewnętrznych źródeł zasilania. Działanie czipa aktywowane jest przez fale radiowe wysyłane przez odpowiedni czytnik, dzięki czemu  otrzymujemy gwarancję, że będzie on działał kilkadziesiąt lat, a na pewno dłużej niż trwa życie zwierzęcia. Cały układ transpondera zatopiony jest w hipoalergicznym, biokompatybilnym szkle z powłoką antymigracyjną typy Parylene C. Powłoka ta dodatkowo zabezpiecza mikroczip przed naturalnymi substancjami zawartymi w ciele zwierzęcia, mogącymi wniknąć poprzez mikropęknięcia bądź mikroszczeliny powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych transpondera. Mikroczip po zaimplantowaniu do momentu opłaszczenia włóknami tkanki podskórnej poddawany jest stałemu działaniu enzymów biologicznych oraz składników układu odpornościowego zwierzęcia.

 

  • Rodzaje mikroczipów

Wyróżniamy różne rozmiary mikroczipów które stosujemy zależnie od wielkości zwierząt. Najbardziej powszechne w użytkowaniu są transpondery typu:

- mikroczip RF-IDW-1 standard – to transponder o wielkości 2,12mm x 12mm ulokowany w sterylnej strzykawce przeznaczonej do jego jednorazowej implantacji; dedykowany jest dla zwierząt osiągających powyżej 5 kg masy ciała w życiu dorosłym

- mikroczip RF-IDW-2 wersja mini – jest mniejszym transponder o wielkości 1,4mm x 8mm. Podobnie, jak IDW-1 znajduje się on w zestawie ze sterylną, jednorazową strzykawką do implantacji, która z racji mniejszych rozmiarów mikroczipa posiada także cieńszą igłę. IDW-2 dedykowany jest dla małych i miniaturowych zwierząt, których masa ciała w życiu dorosłym nie przekracza 5-7kg.

Wersja mikrochipa IDW-2 mini pojawiła się w sprzedaży trochę później niż wersja standard dlatego wielu hodowców wciąż używa do znakowania zwierząt wersji standardowej IDW-1 12mm.
Zasada działania, pole odczytu w obu wersjach mikrochipów jest identyczna, dlatego też staramy się namawiać wszystkich naszych hodowców na stosowanie wersji mikrochipa mini IDW-2 8mm.
Mikroczipy te są bardziej przyjazne, łatwiejsze w aplikacji, ponieważ igła jest cieniutka, sam implant jest niewyczuwalny pod skórą zwierzęcia.
 

  Powrót do listy artykułów    Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  




przewiń w lewo
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry