facebook
google+
kontakt
twitter
Kochany Święty Mikołaju!
Mały, żywy pupilek na prezent pod choinkę? Szczeniaczek na święta? Czy to dobry pomysł?
Jesteś w:   Start   »
Kochany Święty Mikołaju!

Kochany Święty Mikołaju!

Nazywam się Prezencik i jestem małym pieskiem, który szuka kochającego domu i odpowiedzialnych właścicieli. Na początku zapewne będę trochę brudził, może też zdarzy mi się coś pogryźć, no bo cóż jest bardziej interesującego ponad zjadanie kapci swojej pani. Ponieważ żyję i rosnę, potrzebuję dobrego jedzonka aby zachować zdrowie i ładny wygląd a kiedy zdarzy mi się zachorować, konieczna będzie też pomoc lekarza weterynarii. Moje nóżki potrzebują regularnych, długich spacerków, na które będziesz musiał mieć czas oraz ochotę.

Fakt, iż mam piękną, zadbaną sierść też nie jest zasługą samej natury; trzeba o nią dbać, szczotkować mnie często i kąpać w razie potrzeby. No i muszę Ci powiedzieć, że nie nadaje się ona do szarpania przez małe rączki małych dzieci, podobnie z resztą, jak moje uszy i ogonek.

Jak każde stworzenie, aby być mądrym i odważnym pieskiem, potrzebuję również tego aby mnie tulić, głaskać i mocno kochać. Będę walczył o Twoją uwagę i nie zgodzę się na wielogodzinne, samotne godziny w zamknięciu. Nie wystarczy mi też okratowany kojec, z którego będę oglądał życie jak moi państwo telewizję. Nie chciałbym także znaleźć się po świętach pod śmietnikiem w towarzystwie uschniętej choinki i papierów albo spędzić swojego życia w schronisku dla zwierząt bezdomnych…

Jak widzisz Mikołaju, jestem chyba kłopotliwym i uciążliwym Prezencikiem, więc mam do Ciebie prośbę – NIE  OFIAROWUJ  MNIE W TEGOROCZNE ŚWIĘTA na prezent! Poczekam sobie na swoich nowych właścicieli, którzy przemyślą to, czy chcą mnie mieć i samodzielnie podejmą taką decyzję. Znacznie mniej kłopotliwym podarunkiem będzie mój kuzyn, który nie brudzi, nie je, nie wymaga spacerów, lubi samotne pobyty w domu i nie trzeba go kochać, a kiedy się znudzi Twoim dzieciom, wystarczy mu karton na zabawki. On bardzo chciałby zostać prezentem i czeka na święta z niecierpliwością. Poniżej przesyłam Ci jego zdjęcie.

Pozdrawiam Cię Mikołaju i życzę wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

List do Mikołaja - artykuły cbdzoe bijemy na alarm

Lękający się o swój los - Piesek Prezencik

« Powrót

Wcześniejsze artykuły z serii "Bijemy na alarm!"

  Powrót do listy artykułów    Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry