facebook
google+
kontakt
twitter
Cena chipa dla psa?
cena mikroczipa dla psa Baza Zwierząt Zaginionych
Jesteś w:   Start   »
Cena chipa dla psa?

Cena mikroczipa dla psa?

Mikroczip dla psa zapewnia bezpieczeństwo oraz pozwala na szybkie odnalezienie właściciela czworonoga. Czipowanie psów i kotów jest niezawodną metodą w walce z bezdomnością zwierząt towarzyszących przy założeniu, że oznakowane zwierzę zostanie zarejestrowane w bazie. Czipowanie jest także konieczną formalnością podczas wyrabiania paszportu niezbędnego podczas przekraczania granicy państwa. Cena czipa dla psa, kota czy jakiegokolwiek innego zwierzęcia to koszt rzędu kilku-kilkunastu złotych plus wartość zabiegu implantacji, który wykonywać powinien zawsze lekarz weterynarii.
 

Koszt czipowania psa, czyli jak to wygląda w praktyce?

Koszt czipowania psa nie jest wysoki zważywszy na fakt, że jest to zabieg jednorazowy i przy korzyściach jakie przysparza, nie będzie stanowił obciążenia dla budżetu żadnego, dbającego od dobro swojego podopiecznego właściciela. Czip umieszcza pod skórą zwierzęcia się za pomocą sterylnej, jednorazowej strzykawki z igłą w której mieści się transponder. W przypadku psów i kotów, ma to miejsce bezpośrednio pod skórą, po lewej stronie szyi, zaś zwierząt większych, np. koni- w tkankach mięśniowych. Zabieg jest bezbolesny i zupełnie bezpieczny, porównywalny do normalnego zastrzyku. Cena czipowania psa zależna jest od indywidualnych stawek poszczególnych lekarzy, niemniej jest to zazwyczaj rząd kilkunastu złotych a zatem relatywnie niski w odniesieniu do całkowitego kosztu utrzymania czworonoga.  
 

Rejestracja zwierząt – dlaczego jest potrzebna?

Informacje zawarte w chipie to rząd piętnastu, niepowtarzalnych cyfr, które odczytywane są za pomocą specjalnego czytnika mikroczipów. Czytniki znajdują się na wyposażeniu  wszystkich gabinetów weterynaryjnych,  schronisk dla zwierząt bezdomnych oraz oddziałów straży miejskiej. Aby jednak ustalenie właściciela danego zwierzęcia na podstawie mikroczipa było możliwe, konieczne jest wprowadzenie do Centralnej Bazy Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie, kodu numerycznego mikroczipa oraz informacji dotyczących zwierzęcia i jego właściciela, wraz z danymi kontaktowymi.
 
Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry