facebook
google+
kontakt
twitter
Rejestr Hodowli
Centralny rejestr hodowli zwierząt i reproduktorów. zaprezentuj swoją hodowlę
Jesteś w:   Start   »
Rejestr Hodowli

Centralny Rejestr Hodowli Zwierząt i Reproduktorów

Przejdź do Rejestru - 1 - CBDZOE

Hodowanie rasowych zwierząt domowych stało się w ostatnim czasie zjawiskiem bardzo powszechnym zaś wciąż rosnąca ilość hodowli oraz stowarzyszeń, w obrębie których są one zrzeszone wprowadza niejednokrotnie trudności w zakresie wyboru oraz dezorientację. Nadal też niestety, powszechnym zjawiskiem jest rozmnażanie i sprzedaż szczeniąt czy kociąt poprzez nielegalnie działające peudohodowle, które kosztem jakości sprawowanej na miotem opieki oraz klasy i zdrowia sprzedawanych zwierząt, oferują niższe ceny. Nabywając zatem pupila, powinniśmy utwierdzić się najpierw w przekonaniu, że kupujemy zwierzę z zarejestrowanej, działającej w świetle przepisów prawa polskiego hodowli, wymagając adekwatnej dokumentacji, zgodnej ze statutem stowarzyszenia, w którym zrzeszona jest dana hodowla.

Stworzony przez CBDZOE - Centralny Rejestr Hodowli Zwierząt i Reproduktorów, w trosce o rozpowszechnianie świadomości dotyczącej hodowli zwierząt rasowych, rekrutuje wyłącznie hodowle funkcjonujące legalnie i zrzeszone w stowarzyszeniach działających zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r wraz z poprawkami Dz.U. z 2013 poz. 856 – z dnia 12 grudnia 2014. Wszystkie rejestrujące się w katalogu hodowle poddawane są weryfikacji poprzez analizę dostarczonej dokumentacji poświadczającej nabycie praw hodowlanych oraz prowadzenie działalności w myśl obowiązujących przepisów.

Założeniem Centralnego Rejestru Hodowli Zwierząt i Reproduktorów jest stworzenie jednolitego katalogu hodowli, w którym zawarte będą wszystkie istotne informacje dotyczące hodowli oraz reproduktorów. Dzięki zgromadzeniu ich w jednym miejscu, osoby poszukujące szczenięcia, kociaka lub innego rasowego zwierzęcia, uzyskują możliwość łatwego wyszukiwania, porównywania i pozyskania szczegółowych danych koniecznych przy podejmowaniu tak istotnej decyzji, jaką jest wybór pupila na wiele lat i dokonania na tej podstawie najlepszego wyboru. Obowiązujące w Centralny Rejestr Hodowli Zwierząt i Reproduktorów zasady rejestracji, gwarantują zaś nabycie zwierzęcia z rzetelnej i sprawdzonej pod względem legalności hodowli.

Hodowcy oraz właściciele reproduktorów, zamieszczając w rejestrze dane dotyczące posiadanej hodowli, zyskują z kolei dogodność w postaci możliwości jej upowszechnia w świecie pasjonatów zwierząt. Możliwe jest szczegółowe zaprezentowanie profilu swojej hodowli, zamieszkujących w niej zwierząt oraz szczegółowa jej charakterystyka. Centralny Rejestr Hodowli Zwierząt i Reproduktorów stwarza też opcję zaprezentowania swoich osiągnięć hodowlanych oraz sukcesów odnoszonych przez posiadane zwierzęta podczas wystaw oraz innych konkursów organizowanych na terenie kraju oraz poza jego granicami. Centralny rejestr poprzez opcję przedstawienia posiadanych w hodowli młodych, poszukujących domów zwierząt – szczeniąt, kociąt itd., ułatwia również dotarcie do szerszej grupy osób poszukujących rasowego zwierzęcia i zaoferowanie im pupila posiadającego udokumentowane pochodzenie, zdrowego i zadbanego od hodowcy postępującego w myśl zasad etyki hodowlanej.

Funkcjonalność rejestru została podniesiona znacząco poprzez możliwość dodawania do spisu hodowli i reproduktorów zamieszkujących również poza granicami Polski; szczególną przydatność informacje te wykażą dla hodowców pragnących nawiązywać kontakty z partnerami zagranicznymi w celach hodowlanych.

Ideą przewodnią Centralnego Rejestru Hodowli Zwierząt i Reproduktorów jest wspieranie działań legalnie funkcjonujących hodowli, krzewienie w społeczeństwie świadomości rozmnażania wyłącznie zwierząt posiadających uprawnienia hodowlane oraz udokumentowane pochodzenie, zwierząt spełniających określone wymogi zdrowotne oraz eksterierowe.

Zapraszamy zatem do korzystania z tej funkcjonalności zarówno osoby pragnące umieścić swoją hodowlę w rejestrze, jak i poszukujące profesjonalnej hodowli!

Instrukcja korzystania z Centralny Rejestr Hodowli Zwierząt i Reproduktorów

Aby móc wpisać do Centralny Rejestr Hodowli Zwierząt i Reproduktorów hodowlę lub reproduktora musisz być zarejestrowanym użytkownikiem CBDZOE. Jeśli posiadasz już konto w Centralnej Bazie Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie zaloguj się a następnie na swoim panelu użytkownika wybierz opcję – DODAJ HODOWLĘ/REPRODUKTORA. Następnie postępuj zgodnie z wytycznymi:

 • Wypełnij załączony formularz w zależności od tego, czy chcesz dodać hodowlę czy reproduktora, wpisując wszystkie wymagana dane i zatwierdź go; przed zatwierdzeniem sprawdź dokładnie poprawność zamieszczonych w nim informacji gdyż pewne dane (nazwa hodowli, numer przydomka i przynależność do organizacji) nie będą edytowalne
 • Po zatwierdzeniu formularza dokonany przez Ciebie wpis będzie widoczny w rejestrze
 • W ciągu 10-ciu dni od dnia aktywowania wpisu konieczne jest przesłanie drogą elektroniczną na adres: pomoc@cbdzoe.pl - dokumentów potwierdzających pozyskanie przez hodowlę/reproduktora uprawnień do prowadzenia działalności zgodnej z Ustawą o ochronie zwierząt, które są wydawane przez związek macierzysty
 • W przypadku nie wpłynięcia wymaganych zaświadczeń lub równoważnych dokumentów potwierdzających deklarowane uprawnienia, wpis dotyczący hodowli/reproduktora, zostanie usunięty przez administratora po upływie wskazanego terminu.

Jeśli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem musisz najpierw dokonać rejestracji konta zgodnie z wytycznymi na stronie głównej i dokonać jednorazowej opłaty administracyjnej w kwocie 47zł. Utworzenie konta użytkownika umożliwia I korzystanie z wszystkich funkcji bazy, również z rejestru hodowli.

Kroki niezbędne do zarejestrowania hodowli lub reproduktorów w Centralnym Rejestrze Hodowli i Reproduktorów

Zarejestruj się w bazie CBDZOE

Zarejestruj się w bazie CBDZOE

Przejdź do działu Hodowle

Przejdź do działu Hodowle

Dodawanie hodowli

Dodawanie hodowli- formularz

Wypełniony formularz dodawania hodowli (dane przykładowe)

Wypełniony formularz dodawania hodowli

Widok listy twoich hodowli po zapisaniu danych

Widok listy twoich hodowli

Formularz dodawania reproduktora

Formularz dodawania reproduktora

Widok dodanych hodowli w rejestrze

Widok listy zarejestrowanych hodowli

Widok wypełnionej zarejestrowanej hodowli

Widok karty zarejestrowanej w rejestrze hodowli

  Powrót do listy artykułów    Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry