Masz pytanie? Napisz do nas
 
Znalazłeś błąd na stronie?
  wpisz sumę 2 i 7
dziękujemy za pomoc
 
facebook
google+
kontakt
twitter
 ZGŁOŚ ZAGINIĘCIE
CHIP DLA PSA
Centralna Baza Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie
Jesteś w:   Start   »
CHIP DLA PSA

Chip dla psa

chipowanie zwierząt, bezpieczeństwo twojego pupila, chip dla małych zwierząt

Zarejestruj pupila  
Zobacz w sklepie  

CZY ZADBAŁEŚ JUŻ O SWOJEGO PSA I ZAPEWNIŁEŚ MU BEZPIECZEŃSTWO NA JAKIE ZASŁUGUJE POPRZEZ SPEŁNIENI WSZYSTKICH WYMOGÓW STUPROCENTOWEJ IDENTYFIKACJI?!

Chip typu FDX-B to układ scalony z zaprogramowanym 15-cyfrowym niepowtarzalnym numerem identyfikacyjnym. Mikroczip nie posiada i potrzebuje zewnętrznych źródeł zasilania. Jego działanie aktywowane jest przez fale radiowe o niskich częstotliwościach wysyłane przez odpowiedni czytnik, mikroczip aktywuje się tylko i wyłącznie w polu działania czytnika i odsyła do niego swój zaprogramowany numer. Dzięki temu otrzymujemy gwarancję, że będzie on działał przynajmniej tak długo, jak trwa życie zwierzęcia. Cały układ transpondera zatopiony jest w hipoalergicznym, biokompatybilnym szkle z powłoką antymigracyjną typu Parylene C. Powłoka ta dodatkowo zabezpiecza mikroczip przed naturalnymi substancjami zawartymi w ciele zwierzęcia, mogącymi wniknąć poprzez mikropęknięcia bądź mikroszczeliny powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych czipa. Mikroczip po zaimplantowaniu do momentu opłaszczenia włóknami tkanki podskórnej poddawany jest stałemu działaniu enzymów biologicznych oraz układu odpornościowego zwierzęcia.

NADAJ TOŻSAMOŚĆ SWOJEMU PSU POPRZEZ PRZYPISANIE MU NIEPOWTARZALNEGO NUMERU MIKROCZIPA ORAZ REJESTRACJĘ JEGO DANYCH NA KONCIE UŻYTKOWNIKA W CBDZOE!

 • niepowtarzalny numer mikroczipa

Unikalny kod każdego microchipa składa się z 15 FDX-B lub 10 FDX-A cyfr.

W Europie, kod mikroczipa składa się z 15 cyfr, co zostało zatwierdzone jako standard międzynarodowy, a nad jego niepowtarzalnością czuwa ICAR (Międzynarodowy Komitet ds. Rejestracji Zwierząt). Instytucja ta podejmuje działania w celu zapewnienia wymaganej jakości microchipów oraz nadawania im kodu oraz unikalnej puli numerów.

Konstrukcja kodu posiada stały schemat: pierwsze trzy cyfry to kod współdzielony (900), kod kraju (np. 616) lub kod producenta (9XX), kolejne trzy to kod producenta lub początek puli numerów zaś pozostałe dziewięć stanowi niepowtarzalny numer danego mikroczipa.

PAMIETAJ, TYLKO TEN KTÓRKI I BEZPIECZNY ZABIEG W POŁĄCZENIU Z REJESTRACJĄ W CBDZOE ZAPEWNI TWOJEMU PSU CAŁKOWITĄ IDENTYFIKOWALNOŚĆ!

Lokalizator GPS dla psa
 • mikroczip dla psa

W zależności od wielkości, jaką osiągnie on w życiu dorosłym, polecamy dwa rodzaje mikrochipów:

RF-IDW-1 - zawiera transponder o wielkości 12mm x 2,1mm i przeznaczony jest dla psów wszystkich ras, ze szczególnym jednak uwzględnieniem ras powyżej 5 kg wagi.

RF-IDW-2 - adresowane jest głównie do ras małych psów, osiągających w życiu dorosłym do 5 kg wagi. Strzykawka z chipem RF-IDW-2 zawiera transponder o wielkości 8mm x 1,4mm.

 

 • jak przebiega chipowanie psa?

Zaleca się aby mikrochip wszczepiany był u psów przez wykwalifikowanego lekarza weterynarii pod skórą zwierzęcia, w okolicy szyi lub pomiędzy łopatkami, za pomocą sterylnej strzykawki wchodzącej w skład zestawu do czipowania. Prawidłowo przeprowadzony zabieg jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny.

Pies z mikroczipem - miejsca chipowania psów

WYBIERZ ODOWIEDNI MIKROCZIP DLA SWOJEGO PUPILA I JUŻ DZISIAJ ZADBAJ O JEGO BEZPIECZEŃSTWO!

 • zakup chip dla psa

Jeżeli chciałbyś nabyć chip dla swojego psa lub szczeniąt w Twojej  hodowli odwiedź SKLEP CBDZOE i dokonaj zakupu na korzystnych warunkach.

Poproś dział handlowy CBDZOE o przygotowanie oferty na mikroczipy określając jaką ilość potrzebujesz - link a otrzymasz ofertę indywidualnie dopasowaną do swojego zapytania.

NIE KIERUJ SIĘ PRZEKONANIEM, ŻE TWOJEMU PSU NIE ZAGRAŻA ZAGINIĘCIE; KAŻDEGO DNIA W POLSCE GINĄ BEZPOWROTNIE CZWORONOGI, KTÓRYCH NIE MOŻNA ZIDENTYFIIKOWAĆ I POMÓC IM W ODNALEZIENIU ICH WŁAŚCICIELA.

Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
 • reklama
  reklama
  reklama
 • reklama
  reklama
  reklama
 • reklama
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry