facebook
google+
kontakt
twitter
CHIP DLA PSA
MIKROCZIP DLA PSA
Jesteś w:   Start   »
CHIP DLA PSA

Mikroczip dla psa

chipowanie zwierząt, bezpieczeństwo twojego pupila, chip dla małych zwierząt

Zarejestruj pupila  
Zobacz w sklepie  

CZY ZADBAŁEŚ JUŻ O SWOJEGO PSA I ZAPEWNIŁEŚ MU BEZPIECZEŃSTWO NA JAKIE ZASŁUGUJE POPRZEZ SPEŁNIENI WSZYSTKICH WYMOGÓW STUPROCENTOWEJ IDENTYFIKACJI?!

Chip to układ scalony z zaprogramowanym 15-cyfrowym niepowtarzalnym numerem identyfikacyjnym. Mikroczip jest urządzeniem pasywnym, co oznacza, iż nie posiada własnego źródła zasilania a jego działanie aktywowane jest przez fale radiowe o niskich częstotliwościach wysyłane przez odpowiedni czytnik. Czip aktywuje się tylko i wyłącznie w polu działania takiego właśnie czytnika i odsyła do niego swój zaprogramowany numer. Dzięki temu otrzymujemy gwarancję, że transponder będzie działał przynajmniej tak długo, jak trwa życie zwierzęcia. Cały układ mikroczipa zatopiony jest w hipoalergicznym, biokompatybilnym szkle pokrytym powłoką antymigracyjną typu Parylene C. Powłoka ta dodatkowo zabezpiecza mikroczip przed działaniem naturalnych substancji zawartych w ciele zwierzęcia, mogących wniknąć poprzez mikropęknięcia bądź mikroszczeliny powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych czipa. Mikrochip po zaimplantowaniu do momentu opłaszczenia włóknami tkanki podskórnej poddawany jest stałemu działaniu enzymów biologicznych oraz układu odpornościowego zwierzęcia toteż odpowiednie zabezpieczenie go przed ich oddziaływaniem stanowi kluczową kwestię. 

NADAJ TOŻSAMOŚĆ SWOJEMU PSU POPRZEZ PRZYPISANIE MU NIEPOWTARZALNEGO NUMERU MIKROCZIPA ORAZ REJESTRACJĘ JEGO DANYCH NA KONCIE UŻYTKOWNIKA W CBDZOE!

 • niepowtarzalny numer mikroczipa

Unikalny kod każdego microchipa składa się z odpowiedniej, stałej ilości cyfr: w przypadku standardu FDX-B jest to 15 cyfrowy kod zaś w rzadko już spotykanym standardzie FDX-A  10 cyfr.

W Europie, kod mikroczipa składa się z 15 cyfr, co zostało zatwierdzone jako standard międzynarodowy, a nad jego niepowtarzalnością czuwa ICAR (Międzynarodowy Komitet ds. Rejestracji Zwierząt). Instytucja ta podejmuje działania w celu zapewnienia wymaganej jakości microchipów oraz nadawania im kodu oraz unikalnej puli numerów.

Konstrukcja kodu posiada stały schemat: pierwsze trzy cyfry to kod współdzielony (900), kod kraju (np. 616) lub kod producenta (9XX), kolejne trzy to kod producenta lub początek puli numerów zaś pozostałe dziewięć stanowi niepowtarzalny numer danego mikroczipa.
Podkreślenia w tym miejscu wymaga kwestia tzw. nr kraju (616), który ostatnio jest powszechnie stosowany w mikroczipach oraz faworyzowany z niewiadomych względów przez niektóre organizacje oraz stowarzyszenia zrzeszające hodowców; nr 616 nie został niestety nadany przez ICAR toteż nie możemy w tym przypadku mówić, iż mikroczipy nim oznakowane podsiadają certyfikat tejże instytucji. ICAR nie podjął się mecenatu nad przydzieleniem mikroczipom numeru naszego kraju z uwagi na brak organu administracyjnego odpowiedzialnego z rozporządzenie tym kodem. 

PAMIETAJ, TYLKO TEN KTÓRKI I BEZPIECZNY ZABIEG W POŁĄCZENIU Z REJESTRACJĄ W CBDZOE ZAPEWNI TWOJEMU PSU CAŁKOWITĄ IDENTYFIKOWALNOŚĆ!

Lokalizator GPS dla psa

GPS jest urządzeniem, które posiada źródło zasilania w postaci baterii oraz kartę SIM, która pozwala na komunikowanie się z telefonem lub innym rodzajem odbiornika, dzięki któremu możliwe jest śledzenie położenia zwierzęcia. Z racji tego, GPS jest wielkości porównywalnej do pudełka zapałek. System namierzania wbudowany w GPS nie jest możliwy do wszczepienia w organizm zwierzęcia, toteż dotychczas nie istnieją mikroczipy posiadające tego typu funkcję, a tym samym pozwalające na ich lokalizację! 
 • mikroczip dla psa

W zależności od wielkości, jaką osiągnie on w życiu dorosłym, polecamy dwa rodzaje mikrochipów różniących się rozmiarem:

mikroczip RF-IDW-1 STANDARD - zawiera transponder o wielkości 12mm x 2,1mm i przeznaczony jest dla psów wszystkich ras, ze szczególnym jednak uwzględnieniem ras powyżej 5 kg wagi oraz zwierząt innych gatunków, niewielkich gabarytowo, jak np.: ryby, papugi, fretki itp. Strzykawka z chipem RF-IDW-2 zawiera transponder o wielkości 8mm x 1,4mm. 

mikroczip RF-IDW-2 MINI - adresowane jest głównie do ras małych psów, osiągających w życiu dorosłym do 5 kg wagi. Strzykawka z chipem RF-IDW-2 zawiera transponder o wielkości 8mm x 1,4mm.

 • jak przebiega chipowanie psa?

Zaleca się aby mikrochip wszczepiany był przez wykwalifikowanego lekarza weterynarii. Transponder wszczepia się za pomocą sterylnej strzykawki wchodzącej w skład zestawu do czipowania. W przypadku psa umieszcza się go pod skórą zwierzęcia, po lewej stronie szyi. Prawidłowo przeprowadzony zabieg jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny, trwa kilka sekund i nie wymaga też stosowania środków znieczulających gdyż nawet bardzo małe i młodziutkie zwierzątka doskonale go tolerują. Zaimplantowany raz, będzie służył Twojemu pupilowi całe życie, zapewniając mu identyfikację oraz powrót do domu w razie zaginięcia. Wystarczy tylko zarejestrować pupila w CBDZOE by zyskać jego bezpieczeństwo.

Pies z mikroczipem - miejsca chipowania psów

WYBIERZ ODOWIEDNI MIKROCZIP DLA SWOJEGO PUPILA I JUŻ DZISIAJ ZADBAJ O JEGO BEZPIECZEŃSTWO!

 • zakup chip dla psa

Jeżeli chciałbyś nabyć chip dla swojego psa lub szczeniąt w Twojej  hodowli odwiedź SKLEP CBDZOE i dokonaj zakupu na korzystnych warunkach.

Poproś dział handlowy CBDZOE o przygotowanie oferty na mikroczipy określając jaką ilość potrzebujesz - link (poproś o ofertę) a otrzymasz ofertę indywidualnie dopasowaną do swojego zapytania.  Zachęcamy także do śledzenia promocji, jakie oferuje Sklep CBDZOE na zakup czipów oraz urządzeń do identyfikacji zwierząt. 
Jeśli masz jakiekolwiek problemy z wyborem lub pytania dotyczące czipów lub procesów związanych z identyfikacją oraz rejestracja zwierzaczków, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego w godzinach urzędowych pod nr 91 384 59 82 lub 730 268 588.

NIE KIERUJ SIĘ PRZEKONANIEM, ŻE TWOJEMU PSU NIE ZAGRAŻA ZAGINIĘCIE; KAŻDEGO DNIA W POLSCE GINĄ BEZPOWROTNIE CZWORONOGI, KTÓRYCH NIE MOŻNA ZIDENTYFIIKOWAĆ I POMÓC IM W ODNALEZIENIU ICH WŁAŚCICIELA.

Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry