facebook
google+
kontakt
twitter
JAK NAJPROŚCIEJ NARAZIĆ SIĘ SWOJEMU KOTU?
Niektóre nasze zachowania nie są lubiane przez koty. Czy wiesz jakie?
Jesteś w:   Start   »
Artykuły   »
JAK NAJPROŚCIEJ NARAZIĆ SIĘ SWOJEMU KOTU?

JAK NAJPROŚCIEJ NARAZIĆ SIĘ SWOJEMU KOTU?

       Planując zamieszkanie z kotem oraz pragnąc aby Wasze relacje nasycone były uczuciem spokoju i oparte wyłącznie na doznaniach przyjemnych, czerpaniu radości z wzajemnego towarzystwa oraz harmonii, konieczne jest wzajemne zrozumienie swoich potrzeb i oczekiwań. Nie będzie ono możliwe jeśli nie poznasz najbardziej nielubianych przez Twojego pupila zachowań i rzeczy. W trosce zatem o dobro Waszych przyszłych relacji z pragniemy zwrócić Twoją uwagę na 10, najistotniejszych, najbardziej znienawidzonych przez koty zachowań, jakie są wobec nich stosowane, a należą do nich m.in.:

1. IGNOROWANIE PANA KOTA

Wprawdzie koty cieszą się opinią samowystarczalnych, podążających własnymi ścieżkami indywidualistów, to jednak nie znoszą, kiedy są lekceważone i ignorowane przez swojego pana. Pomimo swoje pozy, wciąż potrzebują dawać i otrzymywać uczucia; pamiętaj zatem o tym, aby ofiarowywać im ciepłe gesty i pieszczoty, pogłaskać czy podrapać kiedy domagają się kontaktu.

2. BRUDNA KUWETA

Kot cieszy się opinią zwierzęcia czystego i ceniącego sobie czystość w najbliższym otoczeniu. Jeśli więc zaniedbamy kwestie sprzątania kuwety może się zdarzyć, że nasz podopieczny poszuka sobie „lepszego” miejsca na załatwienie swoich potrzeb fizjologicznych. Pamiętaj zatem o regularnym sprzątaniu „kociego wychodka”!
JAK NAJPROŚCIEJ NARAZIĆ SIĘ SWOJEMU KOTU? - 1

3. NAPASTLIWOŚĆ

W odróżnieniu do psów preferujących często dość nachalne zabawy, koty nie lubią pieszczot opartych na rubasznym szarpaniu, czochraniu czy innych, „intensywnych” form kontaktu. Natrętność zniechęca je do nawiązywania relacji i powoduje często unikanie poprzez ucieczkę. Chcąc sprawić zatem swojemu kotu przyjemność i cieszyć się kontaktem z nim, pamiętaj aby okazywać mu delikatność i subtelność.
JAK NAJPROŚCIEJ NARAZIĆ SIĘ SWOJEMU KOTU? - 2

4. PODRÓŻ SAMOCHODEM

Koty nie są pasjonatami podróży. Jazda samochodem powoduje u nich często dezorientację, lęk i chorobę lokomocyjną. Jeżeli zatem zajdzie konieczność dłuższej podróży z udziałem kotka,  warto skorzystać z pomocy lekarza weterynarii i zabezpieczyć czworonoga na czas przejazdu środkami uspokajającymi.

5. FOTOGRAFOWANIE

Jeśli zaplanowałeś rodzinną fotografię z udziałem pupila, licz się z tym, że nie uda Ci się nakłonić go to tego, aby zaprezentował się w pozie, której od niego oczekujesz. Jakiekolwiek próby wymuszenia na kocie wymarzonej postawy zakończą się niepowodzeniem i z pewnością nie spodobają mu się, zatem albo Twoja fotografia pokaże prawdziwe oblicze kota, albo zrezygnuj z jego udziału w tym przedsięwzięciu.

6. HAŁAS

Pamiętaj, że Twój kot nienawidzi także głośnych, niespodziewanych dźwięków, huku oraz natłoku odgłosów. Jeśli znajduje się w takim niekomfortowym położeniu jak najszybciej szuka schronienia w zacisznym miejscu.

7. ZDRADZIECKIE DZWONECZKI

Kot, jako łowca ma w naturze działanie z zaskoczenia toteż preferuje takie zachowania jak skradanie się, przebiegłość, i bezszelestne poruszanie. Jakiekolwiek przedmioty wydające dźwięki podczas poruszania się zwierzęcia niweczą niejako możliwość bycia niezauważanym, zdradzają jego położenie i z pewnością nie staną się nigdy ulubionym akcesorium czworonoga.
JAK NAJPROŚCIEJ NARAZIĆ SIĘ SWOJEMU KOTU? - 3
 

8. NAWYKI I OSOBLIWOŚCI ŻYWIENIOWE

Koty są stworzeniami cechującymi się niezwykłym uporem oraz mocno zakorzenionymi nawykami w kwestii posiłków. Jeśli już uda Ci się trafić w jego upodobania co do rodzaju posiłku oraz miejsca jego podawania unikaj zmian, gdyż wysoce prawdopodobne, że zakończą się one oprotestowaniem niechcianych zmian przez pupila.

9. UWAGA- KOT ŚPI!

Kociaki uwielbiają ucinać sobie w ciągu dnia krótkie, krzepiące drzemki. Jeżeli nie chcesz zatem narazić się swojemu pupilowi zakłócając jego błogi wypoczynek, pozwól mu wyspać się dowoli. Na zabawę i przytulanie będzie czas, kiedy zakończy tę ulubioną czynność!


JAK NAJPROŚCIEJ NARAZIĆ SIĘ SWOJEMU KOTU? - 4

  Powrót do listy artykułów    Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry