facebook
google+
kontakt
twitter
Lokalizator GPS dla kota
Centralna Baza Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie
Jesteś w:   Start   »
Lokalizator GPS dla kota

Lokalizator GPS dla kota. Sprawne szukanie zwierzęcego indywidualisty

Koty są indywidualistami, które często chadzają własny ścieżkami, cechującymi się poczuciem niezależności i samodzielności co powoduje, że często uciekają one i gubią  się.  Na rynku dostępne są różnego rodzaju  lokalizatory GPS dla kota, wyposażone w system namierzanie satelitarnego, dzięki czemu możliwe jest monitorowanie zwierzęcia i określenia dokładnego miejsca jego pobytu.
 

Namierzanie kota przez GPS – szybko odnajdziesz swojego pupila

Namierzanie kota poprzez GPS jest dużym udogodnieniem w przypadku czworonogów lubiących „wędrówki” i doskonałym uzupełnieniem trwałego oznakowania za pomocą mikroczipa. Stanowi ono korzystną alternatywę dla poszukiwań opartych o portale społecznościowe,  rozwieszania ogłoszeń czy dziesiątek telefonów wykonywanych do lecznic oraz schronisk. Lokalizator dla kota pomaga odnaleźć go bez angażowania postronnych osób w założeniu jednak, że zwierzę nie oddali się w miejsca pozbawione zasięgu satelitarnego lub też jego wycieczka nie potrwa na tyle długo, że bateria zasilająca nadajnik ulegnie rozładowaniu.
 

Jak działa GPS dla kota?

Aby namierzyć kota za pomocą lokalizatora wystarczy odpowiednie urządzenie oraz telefon z odpowiednio skonfigurowaną aplikacją oraz mapami. Prawidłowo zaprogramowany nadajnik wskaże położenie pupila z dokładnością do kilku metrów na mapie, dzięki czemu właściciel czworonoga będzie mógł śledzić zwierzę na bieżąco. W zależności od udostępnionych przez producenta funkcjonalności, niektóre systemy wysyłają również wiadomości SMS.
 

Namierzanie kota poprzez GPS a mikroczip

Należy podkreślić, że lokalizator jest urządzeniem pozwalającym na namierzanie kota lecz jego działanie nie jest tożsame z funkcjonalnością mikroczipa, który jest transponderem z zakodowanym piętnastocyfrowym kodem numerycznym i nie posiada funkcji namierzania. Istota jego skuteczności polega na niepowtarzalności kodu numerycznego, który zostaje przypisany do konkretnego właściciela. Rejestracja zaczipowanego zwierzęcia w Centralnej Bazie Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie pozwala na jego pełną identyfikację oraz powrót do domu, dając zabezpieczenie trwałe, aktywne przez całe życie czworonoga. Forma ta przewyższa wszelkie lokalizatory swoją trwałością i niezawodnością; nie wymaga ona bowiem niezależnego źródła zasilania, nie gubi się i nie jest zależna od przekazów satelitarnych.  Namierzanie poprzez GPS doskonale sprawdzi się jako technologia wspomagająca poszukiwanie zaginionego kota ale wyłącznie jako metoda doraźna, pomocnicza.
 

Lokalizator dla kota – nowoczesne rozwiązanie

Najpopularniejszą, a zarazem najtańszą opcją są lokalizatory w postaci zawieszek przyczepianych do obroży. To niewielkie urządzenia, bywają jednak zawodne w użytkowaniu, bardzo często giną, a podczas kradzieży są odczepiane celowo toteż stosowanie ich nie zapewnia naszemu pupilowi bezpieczeństwa.
Lokalizator GPS dla kota jest urządzeniem bardziej zaawansowanym, pozwalającym precyzyjnie ustalić położenie czworonoga oraz trasę jego wędrówki i dzięki temu ułatwiającym szybkie namierzanie kota. Jeśli połączmy te metodę z trwałym oznakowaniem za pomocą transpondera zapewnimy mu maksimum zabezpieczeń!
 
Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry