facebook
google+
kontakt
twitter
Lokalizator GPS dla psa
Baza Zwierząt Zaginionych
Jesteś w:   Start   »
Lokalizator GPS dla psa

Lokalizator GPS dla psa. Przestań zamartwiać się ucieczką czworonoga

Psy to zwierzęta aktywne, radosne i ciekawe świata, potrafiące cieszyć się małymi rzeczami, ale też uciec w pogoni za interesującym zapachem lub też innym zwierzęciem. Zdarza się nawet, że w obliczu niektórych wydarzeń zrywają się ze smyczy i uciekają, gubiąc orientację w terenie. Urządzenie jakim jest GPS dla psa sprawia, że właściciel czworonoga ma pełną kontrolę nad jego położeniem i może podejmować natychmiastowe działania poszukiwawcze, gwarantujące szybki powrót czworonoga do domu. Tak więc, namierzanie psa poprzez GPS stanowi dodatkowe zabezpieczenie, które doskonale uzupełnia trwałe oznakowanie zwierzęcia poprzez mikroczip.
 

Jak działa lokalizator GPS dla zwierząt?

GPS, czyli Global Positioning System to rozwiązanie technologiczne, które dzięki 24 satelitom krążącym dookoła Ziemi, pozwala na określenie położenia zwierzęcia z dokładnością kilku metrów. Lokalizator GPS działa dzięki połączeniu systemu GPS z dedykowaną aplikacją na telefon lub serwisem online. Aby namierzanie psa lub kota poprzez GPS było możliwe, po zakupieniu urządzenia należy je odpowiednio skonfigurować oraz zainstalować na telefonie niezbędne komponenty lub założyć konto na portalu online. Dzięki tym funkcjonalnościom  powstaje opcja obserwacji położenia czworonoga na bieżąco oraz szybkiej interwencji. Tym samym, GPS usprawnia powrót czworonoga do domu i pozwala uniknąć stresu związanego z koniecznością żmudnych poszukiwań, publikowaniem ogłoszeń oraz niepewnością skuteczności podejmowanych działań.
 

Lokalizator dla psa- rodzaje i funkcjonalności?

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama lokalizatorów dla psów oraz kotów, począwszy od modeli działających z wykorzystaniem fal radiowych, na urządzeniach z GPS kończąc. Pierwsze z nich mają jednakże słaby zasięg, nie wskazują drogi pokonywanej przez posiadające nadajnik zwierzę a informują jedynie o stopniu oddalenia go od odbiornika. O lokalizacji posiadającego nadajnik zwierzęcia dowiadujemy się za pomocą sygnału dźwiękowego oraz migających diod , które wskazują orientacyjną odległość dzielącą nas od czworonoga. Sygnał jest nieprecyzyjny, pozbawiony wizualizacji przez co nie do końca spełniają swoja funkcję w lokalizowaniu pupila. Namierzanie psa poprzez GPS jest znacznie dokładniejsze gdyż wskazuje precyzyjnie miejsce pobytu naszego pupila ale i ono nie pozostaje bez wad, gdyż działanie GPS uzależnione od przekazów satelitarnych, które w zależności od zasięgu oraz zakłóceń sygnału mogą powodować przerwy w komunikacji. Należy ponadto mieć na uwadze, że nadajnik zasilany jest poprzez baterię, która ma ograniczony czas pracy.
 

GPS dla psa. Kontroluj swojego pupila

Wielu właścicieli zrobi wszystko, by zabezpieczyć swojego Pupila przed ewentualnym zaginięciem. Chip dla psa to bezpieczne i niezawodne urządzenie wielkości ziarenka ryżu, umożliwiające identyfikację czworonoga w każdych okolicznościach. Nie jest to jednak nadajnik, umożliwiający namierzanie. Technologia konieczna do zastosowania w lokalizatorach GPS dla zwierząt, wymagająca samodzielnego źródła zasilania, karty Sim oraz innych rozwiązań elektronicznych, nie jest na obecnym etapie możliwa do zastosowania w maleńkim mikroczipie, który jest na stałe wprowadzany pod skórę lub do tkanek mięśniowych zwierzęcia. Dlatego też lokalizator GPS stanowi doskonałe uzupełnienie zabezpieczenia trwałego, jakim jest chip u psa umożliwiający identyfikację właściciela i skontaktowanie się z nim niezależnie od czasu oraz okoliczności zaginięcia. Aby jednak pełna identyfikacja zwierzęcia oraz jego właściciela była możliwa, konieczne jest dokonanie formalności rejestracji czworonoga w bazie, gdzie unikalny numer mikroczpia zostanie przypisany do konkretnego właściciela.  GPS u psa pozwala kontrolować jego położenie ale nie zastąpi znakowania nadającego tożsamość zwierzęciu. Dzięki lokalizatorowi GPS jednak zwierzę jest jeszcze bezpieczniejsze, a jego właściciel spokojniejszy.
 
Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry