facebook
google+
kontakt
twitter
WAKACJE – OKRES SMUTNY DLA ZWIERZĄT
Wakacje dla nas czasem radości, a dla naszych ukochanych pupili często smutnym okresem
Jesteś w:   Start   »
WAKACJE – OKRES SMUTNY DLA ZWIERZĄT

WAKACJE – OKRES SMUTNY DLA ZWIERZĄT

Smutne wakacje dla zwierząt - artykuły CBDZOEPodczas, kiedy ludziom czas ten kojarzy się z radością, relaksem i wypoczynkiem, w życiu wielu psów, kotów, chomików i innych, obdarzanych przez cały rok względami i pieszczotami zwierząt, rozgrywa się dramat porzucenia i utraty domu.

Na temat ten, zostało chyba powiedziane już wszystko; poruszają go zarówno portale społecznościowe, fora zajmujące się problematyką zwierząt domowych, jak i media a każdy właściciel psa wydaje się być absolutnie uświadomiony w zakresie rangi problemu oraz rozumiejący jego tragizm. Pomimo to jednak, każdego roku, swój dom a nawet życie, tracą tysiące zwierząt, które z ukochanego domownika zostały zdegradowane do rangi zbędnego balastu. Cóż począć z intruzem, który nie dość, że fizycznie swoją obecnością uniemożliwia rozkoszowanie się urlopem to jeszcze staje się powodem wyrzutów sumienia, gdyż obarczony nim właściciel jest zmuszony do podejmowania działań sprzecznych teoretycznie z jego światopoglądem. W ujęciu statystyk, problem porzucenia najbardziej dotyczy psów; ich właściciele, których czasami trudno nazwać zaszczytnym mianem – „ludzi”, prześcigają się w rankingach okrucieństw w zakresie „radzenia sobie z niechcianym problemem” nie bacząc ani na fakt, iż popełniają przestępstwo ani też na to, że wzory swoich aspołecznych zachowań przekazują swoim dzieciom, od których oczekiwać będą jednakże postaw dojrzałych oraz opartych na ogólnie przyjętych normach społecznych.

Przyłączając się do rzeszy alarmujących o wykazanie zdrowego rozsądku oraz empatii kampanii, również i my apelujemy o odrobinę ludzkości w człowieku oraz postawienie sobie pytania, czy zasługujemy na to aby pies lub kot, zamieszkał z nami i uznał nas za swoja rodzinę zanim zdecydujemy się na ich zakup i przywiązanie do nas.

Smutne wakacje dla zwierząt - artykuły CBDZOEJeśli natomiast jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami psa, pamiętajmy iż nie musimy dokonywać wyboru pomiędzy wyczekanym wypoczynkiem i psem. Istnieją rozwiązania, które będą salomonowym wyjściem zarówno dla nas, jak i naszego pupila:

 • Skorzystajmy z coraz szerszej oferty hoteli i pensjonatów oferujących wysoki standard usług w zakresie opieki nad zwierzętami domowymi, w których psy otoczone są troską, wyprowadzane na spacery i karmione według naszych wskazówek
 • Poprośmy o sprawowanie opieki osobę zaufaną- członka rodziny lub przyjaciela, który jest zaprzyjaźniony z naszym pupilem. Nie wykluczone, że ona również będzie kiedyś chciał powierzyć nam swojego podopiecznego podczas urlopu!
 • Poszukajmy miejsca, w którym nasz czworonożny przyjaciel będzie mile widziany i zorganizujmy urlopowy wypoczynek również jemu, korzystając z szerokiej gamy hoteli i pensjonatów gdzie zwierzęta mogą także być gośćmi. Informacje dotyczące miejsc przyjaznych zwierzętom możesz znaleźć również z naszej bazie wśród – „Miejsc przyjaznych zwierzętom”.

« Powrót

Wcześniejsze artykuły z serii "Bijemy na alarm!"

  Powrót do listy artykułów    Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry