facebook
google+
kontakt
twitter
SYSTEM IDENTYFIKACJI
ZAREJESTRUJ PSA I KOTA Baza Zwierząt Zaginionych
Jesteś w:   Start   »
SYSTEM IDENTYFIKACJI

Elektroniczna identyfikacja zwierząt bezpiecznym systemem znakowania

Identyfikacja zwierzęcia poprzez odczyt numeru wszczepionego mu mikroczipa to najbardziej rzetelna, bezpieczna oraz trwała metoda znakowania. W odróżnieniu od innych, stosowanych powszechnie metod (tatuaż) charakteryzuje ją brak możliwości zafałszowania lub usunięcia identyfikatora, jego niepowtarzalność oraz łatwość weryfikacji danych właściciela czworonoga.

 • Idea czipowania zwierząt

Ideą elektronicznego znakowania zwierząt jest przypisanie niepowtarzalnego numeru poprzez wczepienie mikroczipa zwierzęciu i rejestracja tego numeru w centralnej bazie. Tylko na tej podstawie możliwe jest identyfikacja zwierzęcia i ustalenie właściciela. Niestety, wielokrotnie mamy do czynienia z sytuacją, kiedy oznakowane elektronicznie zwierzę nie jest zarejestrowane w bazie a tym samym nie jest możliwe zidentyfikowanie i powrót do domu. Wielu hodowców oraz właścicieli preferuje alternatywne formy znakowania swoich podopiecznych, które jednakże nie są doskonałe z uwagi na brak trwałości oraz niejednoznaczność identyfikacji; tatuaże przydzielane przez ZKwP są niestety powtarzalne gdyż każda rasa prowadzi numerację odrębnie. Aby zatem zidentyfikować psa na podstawie tatuażu musimy znać jego rasę, co w przypadku rzadziej spotykanych stanowi poważne utrudnienie. Zawieszki (wykonane w technologii NFC, lub z kodem QR czy też najprostsze z nadrukiem)  z kolei choć skuteczne łatwo ulegają zagubieniu lub w przypadku przywłaszczenia zwierzęcia – odpięciu.

Czipowanie zatem zwierząt, a następnie umieszczenie ich danych w rejestrze zwierząt oznakowanych elektronicznie, stanowią niezastąpioną metodę umożlwiającą szybkie i skuteczne rozpoznawanie psów oraz kotów - porzuconych, zagubionych, odnalezionych lub skradzionych. Dopełnienie formalności i zarejestrowanie w CBDZOE zaczipowanego zwierzaka jest bardzo ważną czynnością. Umożliwia to w późniejszym czasie ewentualną skuteczną i rzetelną ich identyfikację znacząco przyczyniającą się do redukcji problemu bezdomności zwierząt. Rejestracja zwierząt zachipowanych umożliwia także proces śledzenia przemieszczania się zwierząt pomiędzy właścicielami oraz ich klasyfikacji w wybranym aspekcie.

Aby móc jednak korzystać z powyższych opcji wymagana jest rejestracja danych zwierzęcia oraz jego właściciela w bazie CBDZOE.

Identyfikacja psa czy też kota na podstawie wszczepionego mikroczipa niezbędna jest również w przypadku wyjazdu czworonoga poza granice kraju. Zwierzęta posiadają wymagane w tym przypadku paszporty, w których wklejane są kody kreskowe wszczepionego im chipa, dzięki czemu dokument ten potwierdza ich tożsamość. Paszport wydawany jest przez uprawnionego do wystawiania tego typu dokumentu lekarza weterynarii; do jego wystawienia nie jest wymagana rejestracja w bazie danych zwierząt oznakowanych, o czym mówi dokument Dobra praktyka wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących.

Sposobem gwarantującym bezpieczeństwo podopiecznego jest osobista rejestracja mikroczipa w CBDZOE. Daje to nam pewność, że zaczipowany pies lub kot zostanie do niej wprowadzony, a przechowywane dane w przyszłości mogą posłużyć do ewentualnego odnalezienia jego właściciela.

Lokalizator GPS dla zwierząt
 • Wyszukiwarka chipów

Dostępna na stronie www.cbdzoe.pl wyszukiwarka numerów mikroczipów zarejestrowanych zwierząt pozwala sprawdzić każdemu, czy numer posiadanego przez zwierzę mikroczipa został umieszczony w CBDZOE. Jeżeli chciałbyś sprawdzić czy zakupiony lub adoptowany przez Ciebie  kot lub pies znajduje się w rejestrze bazy skorzystaj z okienka wyszukiwarki znajdującej się na stronie głównej; wpisz numer wszczepionego zwierzęciu mikroczipa i sprawdź, czy przeprowadzone u Twojego pupila znakowanie zostało sfinalizowane poprzez wpisanie jego danych do bazy! Odnalezienie poszukiwanego numeru czipa umożliwi pozyskanie dalszych, potrzebnych informacji dotyczących danego zwierzęcia i jego właściciela. Jeśli natomiast okaże się, że posiadany przez Twojego czworonoga mikroczip nie został odnaleziony oznacza to, iż zwierzę nie jest zabezpieczone i powinieneś jak najszybciej dokonać tej formalności.

Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry