Masz pytanie? Napisz do nas
 
Znalazłeś błąd na stronie?
  wpisz sumę 2 i 7
dziękujemy za pomoc
 
facebook
google+
kontakt
twitter
 ZGŁOŚ ZAGINIĘCIE
CHIP DLA KOTA
Centralna Baza Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie
Jesteś w:   Start   »
CHIP DLA KOTA

Chip dla kota

chipowanie zwierząt, bezpieczeństwo twojego pupila, chip dla małych zwierząt

Zarejestruj pupila  
Zobacz w sklepie  

JEŚLI TWÓJ KOT POSIADA MOŻLIWOŚĆ WYCHODZENIA Z DOMU ZADBAJ O JEGO BEZPIECZEŃSTWO I OZNAKUJ GO MIKROCZIPEM!

 • mikrochip- budowa i działanie

    Chip jest układem scalonym z zaprogramowanym 15-cyfrowym niepowtarzalnym numerem identyfikacyjnym. Działanie czipa aktywowane jest przez fale radiowe wysyłane przez odpowiedni czytnik; nie potrzebuje on zewnętrznych źródeł zasilania co daje gwarancję, że chip będzie działał kilkadziesiąt lat, a na pewno dłużej niż trwa życie zwierzęcia. Mechanizm mikrochipa zatopiony jest w hipoalergicznym, biokompatybilnym szkle z powłoką antymigracyjną - Parylene C, która dodatkowo zabezpiecza mikroczip przed naturalnymi substancjami zawartymi w ciele zwierzęcia, mogącymi wniknąć poprzez mikropęknięcia bądź mikroszczeliny powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych transpondera. Dzięki tego typu zabezpieczeniom, chip jest bezpieczny dla Twojego kota i daje gwarancję niezawodności.

 • kod numeryczny

Unikalny kod każdego microchipa składa się z 15 cyfr.

W Europie, kod mikroczipa składa się z 15 cyfr, co zostało przyjęte jako standard międzynarodowy. Nad niepowtarzalnością kodu czuwa ICAR (Międzynarodowy Komitet ds. Rejestracji Zwierząt). Instytucja ta podejmuje działania ukierunkowane na zapewnienie wymaganej jakości microchipów oraz nadawania im kodu oraz unikalnej puli numerów.

Konstrukcja kodu posiada stały schemat: pierwsze trzy cyfry to kod współdzielony (900), kod kraju (np. 616) lub kod producenta (9XX), kolejne trzy to kod producenta lub początek puli numerów zaś pozostałe dziewięć stanowi niepowtarzalny numer danego mikroczipa.

PAMIĘTAJ, ŻE TYLKO INDYWIDUALNY I NIEPOWTARZALNY KOD NUMERYCZNY NADA INDYWIDUALNŚC TWOJEMU PUPILOWI!

Lokalizator GPS dla kota
 • chip dla kota

W zależności od wielkości, jaką osiągnie kot w życiu dorosłym, polecamy dwa rodzaje mikrochipów:

RF-IDW-1 - zawiera transponder o wielkości 12mm x 2,1mm i przeznaczony jest dla kotów wszystkich ras, ze szczególnym jednak uwzględnieniem ras powyżej 4 kg wagi.

RF-IDW-2 - adresowane jest głównie do ras małych ras kotów, osiągających w życiu dorosłym do 4 kg wagi. Strzykawka z chipem RF-IDW-2 zawiera transponder o wielkości 8mm x 1,4mm.

MIKROCZIP JEST URZĄDZENIEM ABSOLUTNIE BEZPIECZNYM Z MEDYCZNEGO PUNKTU WIDZENIA TAKŻE DLA TWOJEGO KOTA; DOBIERZ ZATEM ODPOWIEDNI ROZMIAR TRANSPONDERA I OZNAKUJ GO JAK NAJSZYBCIEJ!

 • zabieg czipowania u kota

Jak przebiega zabieg chipowania u kota?

Zaleca się aby mikrochip wszczepiany był u kota przez wykwalifikowanego lekarza weterynarii. Implantację wykonuje sie pod skórą zwierzęcia, w okolicy szyi lub pomiędzy łopatkami, za pomocą sterylnej strzykawki z igłą zaopatrzoną w transponder, wchodzącej w skład zestawu do czipowania. Prawidłowo przeprowadzony zabieg jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny.

Kot z mikroczipem - miejsca chipowania kotów

 • zakup chip dla kota

Jeżeli chciałbyś nabyć mikrochip dla swojego kota lub kociąt w Twojej  hodowli, odwiedź SKLEP CBDZOE i dokonaj zakupu na korzystnych warunkach.

Poproś dział handlowy CBDZOE o przygotowanie oferty na mikroczipy. Napisz jaką ilość potrzebujesz – kliknij tutaj a otrzymasz indywidualnie dopasowaną ofertę do swojego zapytania.

NIE SUGERUJ SIĘ STEREOTYPAMI, IŻ KOT NIE MUSI POSIADAĆ MIKROCIZPA. SCHRONISKA PRZEPEŁNIONE SĄ KOTKAMI, KTÓRYCH WŁAŚCICIELE PODZIELALI TAKI POGLĄD!

Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
 • reklama
  reklama
  reklama
 • reklama
  reklama
  reklama
 • reklama
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry