facebook
google+
kontakt
twitter
CHIP DLA KOTA
CBDZOE = WPN Polska Baza Zwierząt Zaginionych
Jesteś w:   Start   »
CHIP DLA KOTA

Mikroczip dla kota

chipowanie zwierząt, bezpieczeństwo twojego pupila, chip dla małych zwierząt

Zarejestruj pupila  
Zobacz w sklepie  

JEŚLI TWÓJ KOT POSIADA MOŻLIWOŚĆ WYCHODZENIA Z DOMU ZADBAJ O JEGO BEZPIECZEŃSTWO I OZNAKUJ GO MIKROCZIPEM!

 • mikrochip- budowa i działanie

    Chip jest układem scalonym z zaprogramowanym 15-cyfrowym niepowtarzalnym numerem identyfikacyjnym. Działanie czipa aktywowane jest przez fale radiowe wysyłane przez odpowiedni czytnik; nie potrzebuje on zewnętrznych źródeł zasilania co daje gwarancję, że chip będzie działał kilkadziesiąt lat, a zatem nie ma konieczności jego wymiany gdyż będzie służył naszemu pupilowi dożywotnio. Mechanizm mikrochipa zatopiony jest w hipoalergicznym, biokompatybilnym szkle pokrytym powłoką antymigracyjną - Parylene C, która dodatkowo zabezpiecza mikroczip przed naturalnymi substancjami zawartymi w ciele zwierzęcia, mogącymi wniknąć poprzez mikropęknięcia bądź mikroszczeliny powstałe w wyniku ewentualnych uszkodzeń mechanicznych transpondera. Dzięki tego typu zabezpieczeniom, chip jest bezpieczny dla Twojego kota i daje gwarancję niezawodności.

 • kod numeryczny

Unikalny kod każdego microchipa składa się z 15 cyfr.

W Europie, kod mikroczipa składa się z 15 cyfr, co zostało przyjęte jako standard międzynarodowy. Nad niepowtarzalnością kodu czuwa ICAR (Międzynarodowy Komitet ds. Rejestracji Zwierząt). Instytucja ta podejmuje działania ukierunkowane na zapewnienie wymaganej jakości microchipów oraz nadawania im kodu oraz unikalnej puli numerów ich producentom.

Konstrukcja kodu posiada stały schemat: pierwsze trzy cyfry to kod współdzielony (900), kod kraju (np. 616) lub kod producenta (9XX), kolejne trzy to kod producenta lub początek puli numerów zaś pozostałe dziewięć stanowi niepowtarzalny numer danego mikroczipa. Polska nie otrzymała swojego kodu kraju od ICAR z uwagi na brak organu administracyjnego, który zajmowałby się nadzorowaniem przydzielanych kodów a zatem należy mieć na uwadze fakt, że mikroczipy z tzw. kodem kraju nie posiadają certyfikatu tej instytucji co może wiązać się z problemami rejestracji oznakowanych nimi zwierząt w zagranicznych bazach. 

PAMIĘTAJ, ŻE TYLKO INDYWIDUALNY I NIEPOWTARZALNY KOD NUMERYCZNY NADA INDYWIDUALNŚĆ TWOJEMU PUPILOWI!

Lokalizator GPS dla kota

GPS jest urządzeniem zewnętrznym, które musi posiadać własne źródło zasilania oraz kartę SIM niezbędna do komunikacji z urządzeniem współpracującym. Bateria wymaga ładowania, co należy mieć na uwadze wyposażając w tego typu urządzenie swojego czworonoga. Jako, że cały system nie jest możliwy do miniaturyzacji oraz z racji konieczności doładowywania baterii, nie istnieją mikroczipy wyposażone w GPS a więc posiadające funkcję namierzania!
 • chip dla kota

W naszym społeczeństwie pokutuje pogląd, że kot nie potrzebuje mikroczipa, gdyż np. nie opuszcza on mieszkania. Koty natomiast żyjące w obejściu gospodarstw domowych z kolei, są zupełnie pomijane w kwestii znakowania w przekonaniu, ze odnajdą one drogę powrotną. Tymczasem, w schroniskach przebywa wielu kociaków, które np. wykorzystały moment nieuwagi swojego właściciela i wymknęły się z mieszkania albo też ruszyły w poszukiwaniu zdobyczy a brak oznakowania uniemożliwia im powrót do domu. 

W zależności od wielkości, jaką osiągnie kot w życiu dorosłym, polecamy dwa rodzaje mikrochipów:

mikroczip RF-IDW-1 wersja standard - zawiera transponder o wielkości 12mm x 2,1mm i przeznaczony jest dla kotów wszystkich ras, ze szczególnym jednak uwzględnieniem ras osiągających wagę powyżej 8 kg.

mikroczip RF-IDW-2 wersja MINI - dedykowany jest do wszystkich ras kotów. Doskonale nada się zarówno dla mniejszych, jak i większych przedstawicieli tego gatunku Strzykawka z chipem RF-IDW-2 zawiera transponder o wielkości 8mm x 1,4mm dzięki czemu zarówno sam zabieg implantacji jest mniej stresujący a mikroczip bardziej komfortowy.

MIKROCZIP JEST URZĄDZENIEM ABSOLUTNIE BEZPIECZNYM Z MEDYCZNEGO PUNKTU WIDZENIA TAKŻE DLA TWOJEGO KOTA; DOBIERZ ZATEM ODPOWIEDNI ROZMIAR TRANSPONDERA I OZNAKUJ GO JAK NAJSZYBCIEJ!

 • zabieg czipowania u kota

Jak przebiega zabieg chipowania u kota?

Zaleca się aby mikrochip wszczepiany był u kota przez wykwalifikowanego lekarza weterynarii. Implantację wykonuje się pod skórą zwierzęcia, po lewej stronie szyi lub – głównie poza Polską - pomiędzy łopatkami. Mikroczip wstrzykiwany jest w sposób zbliżony do podania zastrzyku, przy użyciu jednorazowego zestawu, w skład którego wchodzi sterylna strzykawka i umieszczony w jej igle transponder.  Prawidłowo przeprowadzony zabieg jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny. Trwa on krótko i nie wymaga stosowania środków znieczulających. Mikroczip umieszczony pod skórą dzięki zastosowanych technologiom nie powoduje odczynów zapalnych i prawidłowo zaaplikowany nie powinien być wyczuwalny. 

Kot z mikroczipem - miejsca chipowania kotów

 • zakup chip dla kota

Jeżeli chciałbyś nabyć mikrochip dla swojego kota lub kociąt w Twojej  hodowli, odwiedź SKLEP CBDZOE i dokonaj zakupu na korzystnych warunkach.

Poproś dział handlowy CBDZOE o przygotowanie oferty na mikroczipy. Napisz jaką ilość potrzebujesz – kliknij tutaj a otrzymasz indywidualnie dopasowaną ofertę do swojego zapytania.

NIE SUGERUJ SIĘ STEREOTYPAMI, IŻ KOT NIE MUSI POSIADAĆ MIKROCIZPA. SCHRONISKA PRZEPEŁNIONE SĄ KOTKAMI, KTÓRYCH WŁAŚCICIELE PODZIELALI TAKI POGLĄD!

Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry