Masz pytanie? Napisz do nas
 
Znalazłeś błąd na stronie?
  wpisz sumę 2 i 7
dziękujemy za pomoc
 
facebook
google+
kontakt
twitter
 ZGŁOŚ ZAGINIĘCIE
CHIPOWANIE
Centralna Baza Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie
Jesteś w:   Start   »
CHIPOWANIE

Chipowanie i darmowa rejestracja w CBDZOE

Chipowanie jest zabiegiem polegającym na implantacji mikrochipa do organizmu zwierzęcia w celu trwałego oznakowania. Aplikację wykonuje się za pomocą jednorazowego zestawu, w skład którego wchodzi strzykawka z igłą oraz zamieszczony w niej mikrochip. Transponder (mikrochip) typu FDX-B zaprogramowany jest na stałe 15 cyfrowym numerem. Według idei znakowania zwierząt numer mikroczipa musi być niepowtarzalny zaś Centralna Baza Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie rygorystycznie przestrzega tego obowiązku.  

Aplikacja mikroczipa do organizmu zwierzęcia przypomina podanie zastrzyku i powinna zostać przeprowadzona w okolicy szyi lub pomiędzy łopatkami. Są to miejsca standardowo sprawdzane podczas rutynowej kontroli numeru mikroczipa. Przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza weterynarii zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Wszczepiony chip pełni swoją funkcję do końca życia zwierzęcia; nie traci on swoich właściwości w związku z czym nie posiada ograniczonego okresu ważności.

 • Baza CBDZOE – co nam oferuje?

Centralna Baza Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie jest zbiorem informacji dotyczącym zwierząt zachipowanych. Wpis do CBDZOE objęty jest opłatą w kwocie 35zł. Opłata jest jednorazowa bez względu na ilość zarejestrowanych zwierząt. Po rejestracji w bazie zostaje założone konto użytkownika, które daje możliwość korzystania ze wszystkich opcji oferowanych przez naszą bazę. Rejestracja w bazie nie jest jedyną świadczoną przez CBDZOE usługą; Oferujemy również szereg innych przydatnych funkcji adresowanych zarówno do posiadaczy psów, kotów, jak i przedstawicieli innych gatunków. Serwis CBDZOE udostępnia działy, w których każdy miłośnik zwierząt, znajdzie coś dla siebie oraz swojego pupila, m.in.:

 • podstrona OFERTY- dział adresowany do osób, które są zainteresowane zakupem lub też sprzedażą zwierzęcia;
 • podstrona OGŁOSZENIA- dział przedstawiający anonse informujące o znalezionych lub zaginionych psach, kotach oraz innych zwierzątkach, które są poszukiwane lub poszukują swoich właścicieli.;
 • podstrona KĄCIK ADOPCYJNY- dział w którym umieszczane są informacje odnośnie zwierząt poszukujących domu a więc przeznaczonych do adopcji
 • podstrona MIEJSCA PRZYJAZNYCH ZWIERZĘTOM- dział który prezentuje hotele, restauracje czy też lecznice z całej Polski, w których goście ze swoimi – nie tylko czworonożnymi, przyjaciółmi, będą mile widziani.

Naszą ofertę uzupełnia propozycja UBEZPIECZENIOWA, która w połączniu z czipowaniem, może zapewnić każdemu zwierzakowi, jak i jego właścicielowi, większe poczucie bezpieczeństwa.

W przypadku, gdy zwierzę nie posiada jeszcze chipa, zapraszamy do naszego SKLEPU ONLINE, gdzie można zakupić zestawy do elektronicznego znakowania zwierząt m.in. dla psów i dla kotów oraz czytniki do odczytu numeru mikroczipów.

Ile kosztuje chip dla psa?
 • Polecane przez nas czytniki chipów

Oferowane przez CBDZOE czytniki serii PETSCAN służą do identyfikacji mikroczipów, które spełniają normy ISO11784 / 11785 i są zgodne z normą FDX-B, FDX-A lub HDX.

W zależności od poszukiwanej funkcjonalności możemy wybrać następujące ich typy:

Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  

Zobacz także:

przewiń w lewo
 • reklama
  reklama
  reklama
 • reklama
  reklama
  reklama
 • reklama
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry