facebook
google+
kontakt
twitter
CHIPOWANIE
CBDZOE = WPN Baza Zwierząt Zaginionych
Jesteś w:   Start   »
CHIPOWANIE

Czipowanie i darmowa rejestracja zwierząt w CBDZOE

Czipowanie jest zabiegiem polegającym na implantacji mikrochipa do organizmu zwierzęcia w celu trwałego oznakowania. Aplikację wykonuje się za pomocą jednorazowego zestawu, w skład którego wchodzi strzykawka z igłą oraz zamieszczony w niej mikrochip. Transponder (mikrochip) typu FDX-B zaprogramowany jest na stałe 15 cyfrowym numerem.

Sama aplikacja mikroczipa do organizmu zwierzęcia przypomina podanie zastrzyku i powinna zostać przeprowadzona w okolicy szyi lub pomiędzy łopatkami. Są to miejsca standardowo sprawdzane podczas rutynowej kontroli numeru mikroczipa. W Polsce obowiązuje zalecenie czipowania po lewej stronie szyi; plecy preferowane są w innych krajach, jak np. Wielka Brytania, toteż podczas identyfikacji zwierzęcia konieczne jest uwzględnienie tych dwóch obszarów jako miejsc ewentualnej implantacji transpondera.

Przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza weterynarii zabieg jest bezpieczny i bezbolesny nawet w przypadku bardzo małych pupili i nie wymaga on podawania środków znieczulających, mogących stanowić dodatkowe obciążenie dla organizmu. Wszczepiony chip pełni swoją funkcję do końca życia zwierzęcia; nie traci on swoich właściwości w związku z czym nie posiada ograniczonego okresu ważności i nie wymaga absolutnie wymiany!!

Dzięki miniaturyzacji transponderów możliwe jest obecnie znakowanie tą metodą różnych gatunków zwierząt; z formy tej korzystają nie tylko właściciele psów i kotów, ale także hodowcy ryb, fretek czy papug!

Według podstawowej idei znakowania zwierząt, numer mikroczipa jest niepowtarzalny zaś Centralna Baza Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie rygorystycznie przestrzega tej reguły weryfikując wszystkie wpisy jakie są dokonywane w bazie.

 • Międzynarodowa baza zwierząt CBDZOE – co nam oferuje?

Centralna Baza Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie jest zbiorem informacji dotyczących zwierząt zachipowanych oraz oznakowanych za pomocą np. tatuażu. Wpis do bazy zwierząt CBDZOE objęty jest jednorazową opłatą w kwocie 47zł. Opłata jest jednorazowa bez względu na ilość zarejestrowanych zwierząt. Po dokonaniu procesu rejestracji, w bazie zostaje założone konto użytkownika, które stwarza możliwość korzystania ze wszystkich funkcjonalności oferowanych przez naszą bazę. Rejestracja zwierząt nie jest bowiem jedyną świadczoną przez CBDZOE usługą; oferujemy również szereg innych przydatnych funkcji adresowanych zarówno do posiadaczy psów, kotów, jak i przedstawicieli innych gatunków. Serwis CBDZOE udostępnia działy, w których każdy miłośnik zwierząt, znajdzie coś dla siebie oraz swojego pupila, m.in.:

 • podstrona OFERTY- dział adresowany do osób, które są zainteresowane zakupem lub też sprzedażą zwierzęcia;
 • podstrona OGŁOSZENIA- dział przedstawiający anonse informujące o znalezionych lub zaginionych psach, kotach oraz innych zwierzątkach, które są poszukiwane lub poszukują swoich właścicieli.;
 • podstrona KĄCIK ADOPCYJNY- dział w którym umieszczane są informacje odnośnie zwierząt poszukujących domu a więc przeznaczonych do adopcji
 • podstrona MIEJSCA PRZYJAZNE ZWIERZĘTOM- dział który prezentuje hotele, restauracje czy też lecznice z całej Polski, w których goście ze swoimi – nie tylko czworonożnymi, przyjaciółmi, będą mile widziani
 • stworzony specjalnie dla hodowców zrzeszonych w ZKwP oraz związkach fenologicznych Centralny Rejestr Hodowli Zwierząt i Reproduktorów, który stanowi doskonałą, darmową formę reklamy oraz możliwość zaprezentowania osiągnięć hodowlanych. Dbamy o to, aby w rejestrze znajdowały się wyłącznie legalnie funkcjonujące hodowle, posiadające uprawnienia nadane im przez w/w organizacje.

W przypadku, gdy zwierzę nie posiada jeszcze wszczepionego chipa, zapraszamy do naszego SKLEPU ONLINE, gdzie można zakupić zestawy do elektronicznego znakowania zwierząt zarówno dla psów jak i dla kotów oraz czytniki do odczytu numeru mikroczipów. a także zawieszki, informujące o tym, iż czworonóg jest zaczipowany oraz zarejestrowany w Centralnej Bazie Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie.

Ile kosztuje mikroczip dla psa?
 • Polecane przez nas czytniki mikroczipów

Oferowane przez CBDZOE czytniki serii PETSCAN służą do identyfikacji mikroczipów, które spełniają normy ISO11784 / 11785 i są zgodne z normą FDX-B, FDX-A lub HDX.

W zależności od poszukiwanej funkcjonalności możemy wybrać następujące ich typy:

Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swoje zwierzę 

Zobacz także:

przewiń w lewo
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry