facebook
google+
kontakt
twitter
Co to jest czipowanie zwierząt
poznaj podstawowe informacje o czipowaniu i rejestracji zwierząt oznakowanych elektronicznie
Jesteś w:   Start   »
Co to jest czipowanie zwierząt

chip czip dla psa kota chipowanie i rejestracja w CBDZOE

Co to jest czipowanie zwierząt?

Czipowanie zwierząt a zwłaszcza psów i kotów, to skuteczna metoda dająca możliwość szybkiej identyfikacji zaginionych, bezdomnych, skradzionych oraz odnalezionych zwierząt. Niezbędna jest ona w przypadku podróży zagranicznych, podczas których wymagany jest paszport zawierający kod kreskowy danego mikroczipa. Wszczepiając zwierzęciu mikroczip zawierający numer identyfikacyjny stwarzamy szansę na łatwiejsze odnalezienie w przypadku jego zaginięcia. Mikrochip może implantować wykwalifikowany lekarz weterynarii, udostępniając właścicielowi zwierzęcia przypisany numer, który załączany jest przez producentów w postaci samoprzylepnego kodu kreskowego znajdującego się w zestawie.
Implantacja odbywa się przez wprowadzenie mikroczipa do organizmu zwierzęcia za pomocą strzykawki jednorazowego użytku. Cały zabieg przypomina podanie zastrzyku i przy fachowym jego wykonaniu jest prawie bezbolesny dla zwierzęcia. Mikroczip jest aplikowany podskórnie w środkowej części szyi po jej lewej stronie bądź na grzbiecie pomiędzy łopatkami raz na całe życie. Nie zużywa się on i nie wymaga wymiany. Chip jest całkowicie bezpieczny dla zwierzęcia i pozwala w ciągu krótkiej chwili określić, jego numer identyfikacyjny, a tym samym pomaga odnaleźć właściciela. Dekodowanie piętnastocyfrowego identyfikatora odbywa się na zasadzie odbijania fal radiowych. Zwierzę nawet nie zdaje sobie sprawy z przeprowadzanej procedury dekodowania sygnału. Bazy danych wiążą numer identyfikacyjny z danymi osobowymi właściciela i w ciągu kilku minut można dowiedzieć się, do kogo zwierzę przynależy.
Z racji tego, że mikroczipy nie są zasilane żadnym systemem bateryjnym ani akumulatorami, nie musimy obawiać się, że po pewnym czasie zaistnieje konieczność wymiany systemu zasilającego. Najnowszej generacji mikrochipy działają nawet dwadzieścia lat; przeciętna długość życia psa wynosi zaś 15 lat. Elektroniczne znakowanie zwierząt, czyli implantacja czipa odbywa się w sposób zestandaryzowany. Zabieg nie generuje większych kosztów, zaś zwierzę od razu po założeniu czipa może udać się z właścicielem do domu.
Pozostaje tylko zarejestrować numer wszczepionego mikroczipa w bazie danych CBDZOE podając obowiązkowo swoje dane teleadresowe (imię, nazwisko, adres, telefon).

« Powrót

wyszukiwarka czipów, tatuaży oraz zawieszek →
przewiń w lewo
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
    Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry