facebook
google+
kontakt
twitter
Elementarz CBDZOE
poznaj podstawowe informacje o czipowaniu i rejestracji zwierząt oznakowanych elektronicznie
Jesteś w:   Start   »
Elementarz CBDZOE

Elementarz CBDZOE

W celu zrozumienia naszej idei wyjaśniamy zagadnienia związane z elektronicznym znakowaniem zwierząt.
 • Co to jest mikroczip

  Jest to układ scalony z zaprogramowanym 15-cyfrowym niepowtarzalnym  numerem identyfikacyjnym. Transponder jest tak mały, że mieści się w igle do implantacji. Mikroprocesor nie potrzebuje zewnętrznych źródeł zasilania. Działanie czipa aktywowane jest przez fale radiowe wysyłane przez odpowiedni czytnik, dzięki czemu  otrzymujemy gwarancję, że będzie on działał kilkadziesiąt lat, a na pewno dłużej niż trwa życie zwierzęcia. Cały układ transpondera zatopiony jest w hipoalergicznym, biokompatybilnym szkle z powłoką antymigracyjną typy Parylene C. Powłoka ta dodatkowo zabezpiecza mikroczip przed naturalnymi substancjami zawartymi w ciele zwierzęcia, mogącymi wniknąć poprzez mikropęknięcia bądź mikroszczeliny powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych transpondera. Mikroczip po zaimplantowaniu do momentu opłaszczenia włóknami tkanki podskórnej poddawany jest stałemu działaniu enzymów biologicznych oraz składników układu odpornościowego zwierzęcia.
 • Rodzaje mikroczipów

  - RF-IDW-1 Strzykawka z mikroczipem do elektronicznego znakowanie psów i kotów. Strzykawka z mikroczipem RF-IDW-1 zawiera transponder o wielkości 2,12mm x 12mm .
  - RF-IDW-2 Strzykawka z mikroczipem do elektronicznego znakowanie małych zwierząt. Strzykawka z mikroczipem RF-IDW-2 zawiera transponder o wielkości 1,4mm x 8mm.
 • Co daje czipowanie

  Czipowanie zwierząt ma na celu stworzenie możliwości ich identyfikacji, śledzenia ich przemieszczania się pomiędzy właścicielami oraz klasyfikacji zwierząt pod dowolnym kątem, poprzez korzystanie z bazy danych www.cbdzoe.pl

  Elektroniczne znakowanie zwierząt stanowić może istotną metodę przeciwdziałania bezdomności psów i kotów, która stała się w ostatnim czasie zjawiskiem masowym. Posiadanie mikroczipa stwarza wyłącznie możliwość identyfikowania zwierzęcia na zasadzie porównania kodu kreskowego z wystawionym dokumentem (paszport, książeczka szczepień, rodowód FCI, kod kreskowy), nie stwarzając jednakże możliwości ustalenia danych właściciela. Jako, że zwierzęta porzucone nie posiadają dokumentu porównawczego, jedynym sposobem stwarzającym możliwość ustalenia danych personalnych jego właściciela jest właśnie komputerowy rejestr zawierający wszystkie informacje dotyczące zagubionego zwierzęcia.

  Posiadanie mikroczipu jest niezbędnym warunkiem uzyskania paszportu koniecznego przy przekraczaniu granicy kraju.

  Jeżeli zatem kochasz swojego zwierzaka i kierujesz się jego dobrem - zaczipuj go i zarejestruj je w centralnej bazie danych zwierząt oznakowanych elektronicznie www.cbdzoe.pl!  Nasza baza ułatwi identyfikację zaczipowanego zwierzęcia i ustalenie danych jego właściciela.  Znakowanie zwierząt, czipowanie psów i kotów zabezpieczy Cię również przed oszustwem i manipulacją, potwierdzi rzetelność hodowli dając dowód własności i pochodzenia zaczipowanego psa lub kota.
 • Czytniki mikroczipów

  Czytnik mikroczipów jest urządzeniem, przeznaczonym do odczytu numeru wszczepionego zwierzęciu mikroczipa. Urządzenie identyfikuje mikroczipy, które spełniają normy ISO11784 / 11785 i są zgodne z normą FDX-B, FDX-A i HDX. Czytniki mikroczipów powinny znajdować się na wyposażeniu każdego gabinetu weterynarii, schroniska dla zwierząt, komendy Straży Miejskiej. Odczytywanie numeru odbywa się poprzez zbliżenie czytnika do miejsca wszczepiania mikroczipa.
 • Rejestracja w bazie CBDZOE

  Ideą elektronicznego znakowania zwierząt jest przypisanie niepowtarzalnego numeru poprzez wczepienie mikroczipa zwierzęciu i rejestracja tego numeru w centralnej bazie. Tylko na tej podstawie możliwe jest identyfikacja zwierzęcia i zlokalizowanie właściciela. Najlepszym sposobem rejestracji mikroczipa jest osobista jego rejestracja w naszej dająca pewność, że Twój zaczipowany pies lub kot zostanie do niej wprowadzony. Możliwa jest również rejestracja w renomowanych i godnych zaufania gabinetach oraz lecznicach weterynaryjnych.

  Wpis do Bazy CBDZOE objęty jest jednorazową opłatą w kwocie 47zł. Opłata jest jednorazowa bez względu na ilość rejestrowanych mikroczipów. W przypadku zakupienia u nas nawet jednego mikroczipa lub czytnika, rejestracja do bazy jest darmowa. Po zarejestrowaniu do bazy zostaje założone konto użytkownika, które daje możliwość korzystanie ze wszystkich opcji oferowanych przez naszą bazę.
  Po rejestracji otrzymasz również nieograniczony dostęp do działu ogłoszeń oraz forum.

  Zarejestruj się – zadbaj o swoje zwierzę!
 • Baza Zwierząt Zaginionych

  Baza CBDZOE oprócz identyfikacji zaczipowanych psów, kotów lub innych zwierząt umożliwi swoim użytkownikom zamieszczanie informacji na temat zaginionych zwierząt. Informacje te mogą przyczynić się do odnalezienia zaginionego zwierzęcia. Wykorzystaj każdy możliwy sposób dotarcia do szerszego grona ludzi mogących przyczynić się do powrotu Twojego pupila!
 • Baza Zwierzą Znalezionych

  Niejednokrotnie każdy z nas spotkał się z problemem błąkającego się psa (kota), który nie potrafi odnaleźć swojego domu czy pana. Odczytanie mikroczipa i zidentyfikowanie danych pupila na podstawie stworzonej przez nas bazy umożliwi odnalezienie jego właściciela. Nasz baza CBDZOE umożliwia zamieszczenie informacji w dziale - „Ogłoszenia”, odnośnie znalezionego przez Państwa zwierzęcia ułatwiając  jego szczęśliwy powrót do domu.
 • Bezpieczeństwo

  Baza CBDZOE troszczy się  o prawo do prywatności swoich użytkowników i troszczy się o ochronę ich danych osobowych oraz wykorzystuje odpowiednie aspekty rozwiązań technologicznych zapobiegające ingerencji w prywatność użytkowników osób postronnych. Zbiór danych Użytkowników został zgłoszony do rejestracji Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych i jest wpisany do ogólnokrajowego rejestru zbiorów danych osobowych pod numerem 023538/2013 - link do wpisu GIODO
 • Elektroniczne znakowanie zwierząt - historia

  Pierwsze mikroprocesory były wszczepiane zwierzętom pod koniec lat 70., niemniej dopiero w połowie lat 80 ustanowiono ich standardową wielkość i wprowadzono do szerokiego obiegu. Niespełna kilka lat później mikroczipami zainteresowały się kraje wspólnoty europejskiej i podjęły szereg akcji promujących elektroniczne znakowanie psów. Z racji poszerzającego się grona odbiorców zdecydowano się na wprowadzenie piętnastocyfrowego kodu standaryzującego, w którym pierwsze trzy cyfry określały producenta, bądź kraj pochodzenia zwierzęcia. System znaczenia został zaaprobowany przez Unię Europejską ponad siedem lat od jego rzeczywistego wprowadzenia na rynek. Niespełna rok później Unia Europejska wymogła na właścicielach zwierząt posiadanie paszportu, który uprawnia do przekraczania granicy. Paszporty mogą posiadać jedynie zwierzęta oznakowane elektronicznie i przebadane przez weterynarza.
 • OFERTY – czyli kup albo sprzedaj z nami...

  Ten dział stwarza możliwość wystawiania prywatnych ofert w zakresie kupna i sprzedaży zwierząt.
  Proponujemy najniższe ceny na rynku za publikację .
  Cena za umieszczenie oferty wynosi 1zł a jej ważność wynosi 30 dni.
  Zachęcamy do skorzystania z pakietów publikacji, które pozwolą dodatkowo obniżyć cenę.
  Pakiety do wyboru:
  PAKIET 3-ech publikacji – KOSZT 2,5zł
  PAKIET 5-ciu publikacji – KOSZT 4zł
  PAKIET 10-ciu publikacji – KOSZT 8zł
 • FORUM

  Jest miejscem gwarantującym wymianę doświadczeń, uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz stwarzającym możliwość zawierania nowych, inspirujących znajomości. Szczegóły korzystania z Forum znajdziesz w linku FAQ.

« Powrót


kup mikroczip i oznakuj swojego pupila →
załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila →
przewiń w lewo
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry