facebook
google+
kontakt
twitter
MIKROCZIP DLA FRETKI
Elektroniczne znakowanie fretki jest najskuteczniejszą metodą zapewniającą im bezpieczeństwo
Jesteś w:   Start   »
MIKROCZIP DLA FRETKI

Mikroczip dla fretki

 • Co to jest mikroczip

Jest to układ scalony z zaprogramowanym 15-cyfrowym niepowtarzalnym numerem identyfikacyjnym. Transponder jest tak mały, że mieści się w igle do implantacji. Mikroprocesor nie potrzebuje zewnętrznych źródeł zasilania. Działanie czipa aktywowane jest przez fale radiowe wysyłane przez odpowiedni czytnik, dzięki czemu otrzymujemy gwarancję, że będzie on działał kilkadziesiąt lat, a na pewno dłużej niż trwa życie zwierzęcia. Cały układ transpondera zatopiony jest w hipoalergicznym, biokompatybilnym szkle z powłoką antymigracyjną typy Parylene C. Powłoka ta dodatkowo zabezpiecza mikroczip przed naturalnymi substancjami zawartymi w ciele zwierzęcia, mogącymi wniknąć poprzez mikropęknięcia bądź mikroszczeliny powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych transpondera. Mikroczip po zaimplantowaniu do momentu opłaszczenia włóknami tkanki podskórnej poddawany jest stałemu działaniu enzymów biologicznych oraz składników układu odpornościowego zwierzęcia.

 • Rodzaje mikroczipów

Wyróżniamy różne rozmiary mikroczipów stosowanych zależnie od gabarytów implantowanych zwierząt. Najbardziej powszechne w użytkowaniu są transpondery typu:

- mikrochip RF-IDW-1 – to transponder o wielkości 2,12mm x 12mm ulokowany w sterylnej strzykawce przeznaczonej do jego jednorazowej implantacji; dedykowany jest dla zwierząt osiągających powyżej 5 kg masy ciała w życiu dorosłym

- mikrochip RF-IDW-2 MINI – jest mniejszym transponder o wielkości 1,4mm x 8mm. Podobnie, jak wersja IDW-1 znajduje się on w zestawie ze sterylną, jednorazową strzykawką do implantacji, która z racji mniejszych rozmiarów mikroczipa posiada także cieńszą igłę. IDW-2 dedykowany jest dla małych i miniaturowych zwierząt, których masa ciała w życiu dorosłym nie przekracza 5kg.

  Powrót do listy artykułów    Załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila  
przewiń w lewo
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry