facebook
google+
kontakt
twitter
Znalezienie zwierzęcia
Centralna Baza Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie
Jesteś w:   Start   »
Procedury   »
Znalezienie zwierzęcia

Bywają sytuacje, że nawet wbrew własnej woli staniesz się znalazcą uciekiniera lub wystraszonego czworonoga, któremu zagubił się domek. Do kogo zwrócić się z informacją o tym, że czworonóg potrzebuje pomocy w powrocie do właściciela? Pamiętaj, że od Twojej reakcji oraz postawy zależą często dalsze losy zwierzaka, czy trafi on do schroniska czy też szybko wróci do swojego pana. Pierwszą, najistotniejszą kwestią jaką powinieneś podjąć będzie zadbanie o bezpieczeństwo zwierzęcia, w związku z tym:

 1. Oceń wizualnie kondycję zwierzęcia; jeśli niepokoi Cię coś w jego samopoczuciu, jest ranny lub przejawia oznaki choroby skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

 2. Jeżeli zwierzę wykazuje zachowania agresywne nie podejmuj samodzielnie interwencji!  Powiadom organy porządku publicznego odpowiedzialne na danym terenie za opiekę nad zwierzętami (straż miejska, Urząd Gminy - Wydział Ochrony Środowiska itp. lub Policja) o konieczności podjęcia interwencji, przybliżając krótko problem.

 3. W miarę posiadanych możliwości zabezpiecz zwierzę przed oddaleniem (jeśli to możliwe zabierz do domu, pozostaw na ogrodzonym terenie lub chwilowo przywiąż go do jakiegoś stałego przedmiotu itp.)

 4. Dokonaj samodzielnie wstępnej identyfikacji zwierzęcia; sprawdź, czy zostało ono oznakowane w jeden z poniżej opisanych sposobów i wybierz odpowiedni wariant aby uzyskać szczegółowe informacje na temat dalszego postępowania:


kup mikroczip i oznakuj swojego pupila →
załóż konto w CBDZOE i zarejestruj swojego pupila →

Procedury CBDZOE - Co zrobić w przypadku znalezienia zwierzęcia
przewiń w lewo
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
 • Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
  Światowa baza danych zwierząt z mikroczipem
przewin w prawo
zwierzęta rejestracja baza danych CBDZOE

przewiń
do góry